Hat éves korban a gyermekeknél meg kell kezdeni a szájvizes öblögetés beillesztését a mindennapi rutinba. Ez azért fontos, mert így nemcsak a fogakról távolítjuk el a lepedéket, hanem az egész szájüregben elpusztítjuk a baktériumokat. Azonban azt fontos tisztázni, hogy a flouridos szájvizek helyett érdemes nyírfacukros oldatra váltani, mivel ez sokkal hatékonyabb és egészségesebb is.
Hat éves kor körül kezdenek el kitörni a maradandó fogak, amik sárgábbnak fognak tűnni, mint a tejfogak. Ezek a friss, új fogak még nagyon puhák, így a szülőknek ösztnözni kell a nyírfacukor fogyasztását, hogy a fogak megerősödjenek, valamint, hogy a baktériumok ne tapadhassanak meg rajtuk. Amikor a zománc megkeményezik és mineralizálódik, akkor már az első maradandó fogak színe is fehérebb lesz.
A gyermek 8-9 éves kora körül eléri azt az állapotot, amikor már készen áll a teljes szájápolásra és fontos lesz számára is a fogak és a szájüreg tisztántartása, tehát ilyenkor már maga is igényelni fogja a nyírfacukrot a szájápoláshoz.
A nyírfacukor akár 70%-kal képes ilyenkor csökkenteni a fogszuvasodás kialakulási esélyét. A nyírfacukros rágók megkönnyítik, hogy a szájüreg egész nap mentes legyen a baktériumoktól: a rágó védi a fogakat, kontrollálja az egészségtelen baktériumokat és segít újjáépíteni a sérült fogakat a nap folyamát. Ráadásul a gyerekek szeretik a xilit édes ízét, így imádni fogjuk, hogy minden alkalommal, amikor önállóan a nyírfacukorhoz nyúlnak, sokat etszün fogaik védelme érdekében.